12 Şubat 2014 Çarşamba

Karton Mutfağımız

Dün Derin'le oyun odasında oynarken hep aynı şeylerle oynadığımızı ve oyuncaklardan ne kadar çabuk sıkıldığımızı fark ettim. Sıkıldığımızı diyorum çünkü gerçekten ben bile sıkılıyorum çocuk ne yapsın :) Oyuncaklara verdiğimiz paralar bir yana, yaratıcılığımızı kısıtlıyoruz son zamanlarda. Bu sebeple 5 tl'ye koli, 13 tl ye bir silikon tabancası alarak başladık mutfağımızı inşa etmeye. Bakın ortaya ne çıktı ;

 


Kurabiyelerin altına koyduğumuz dantelli kağıtlarımız mutfak örtülerimiz oldu. Kürdanları rafların altına saplayarak üzerine kepçelerimizi geçirdik.
 

 
Eviyemizi kullanmadığımız bir saklama kabını, musluğumuzu ise bitmiş bir havlu kağıt rulosunu alüminyum folyo ile kaplayarak yaptık. Ellerimiz ıslandıktan sonra kurulmak için havlumuzu asmayı da ihmal etmedik:)


El işi kağıtları ile fırın ve bulaşık makinamızı yaptık.

7 yorum:

 1. Çok güzel olmuş canım yaaa ne güzel düşünmüşsün,benim de İpek için yapmam lazım :)
  Çok hoşuma gitti,süper olmuş

  YanıtlaSil
 2. 10numara 5yıldız dedikleri bu işte :))
  Derin 'in bu mutfakta pişirdiği yemekler tadından yenmez

  YanıtlaSil
 3. valla benim bile böyle mutfağım yok, hayalim L mutfak :)) ellerinize sağlık şahane olmuş, Derin'e iyi eğlenceler olsun:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha size de yaparız projesi benden ;)) teşekkür ederim.

   Sil
 4. Harika olmuş ezgicim,rica etsem silikon tabancanı alıp bizede gelsen:))

  YanıtlaSil
 5. Blogunuzu az önce keşfettim. Çok beğendim emeğinize sağlık:) bu mutfak bana çocukluğumu hatırlattı.O zaman yeni yeni çıkmıştı oyuncak mutfak tezgahları -çok da pahalıydı- ancak hayalini kurardım:) fikrinize hayran kaldımm:)

  YanıtlaSil
 6. Blogunuzu az önce keşfettim. Çok beğendim emeğinize sağlık:) bu mutfak bana çocukluğumu hatırlattı.O zaman yeni yeni çıkmıştı oyuncak mutfak tezgahları -çok da pahalıydı- ancak hayalini kurardım:) fikrinize hayran kaldımm:)

  YanıtlaSil